Ceny ustalane jako rosnące Taryfy LED idą do przodu

- Jun 27, 2018-

Ceny wzrosną, gdy obowiązują taryfy LED Ceny wzrosną, gdy obowiązują taryfy LED

Wygląda na to, że koszty oświetlenia wzrosną, gdy rząd USA potwierdził, że chińskie komponenty oświetleniowe zostaną dotknięte taryfami do 25 procent.

Diody elektroluminescencyjne, żarówki i lampy HID oraz aluminiowe i półprzewodnikowe części elektroniczne są ujęte w wykazie produktów, z którymi wiąże się podatek nałożony przez Urząd Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych.

Lista jest warta 50 miliardów dolarów przychodów Chin i obejmuje 1 102 odrębnych kategorii produktów. Co znamienne, numer artykułu 85414020, diody elektroluminescencyjne, przetrwały konsultacje z przemysłem, które miały miejsce w maju. Taryfa obejmuje tablice i moduły LED.

Chiński rząd, który przez ponad dekadę zidentyfikował branżę oświetleniową LED jako kluczowy sektor strategiczny wsparcia, twierdzi, że podejmie działania odwetowe w stosunku do taryf "o tej samej skali".

Presja cenowa wynikająca z taryf pokrywa się z falą podwyżek cen ogłaszanych przez głównych amerykańskich dostawców oświetlenia, w tym Acuity Brands, Eaton, Venture i Ledvance. Podnoszą ceny swoich tradycyjnych produktów oświetleniowych o 6 do 8 procent, podając rosnące koszty surowców, takich jak aluminium.

Obserwatorzy branży twierdzą, że jest to kwestią czasu, zanim presja cenowa rozciąga się na rynki europejskie, bliskowschodnie i afrykańskie.

Niektórzy producenci, tacy jak koreański producent LED Seoul Semiconductor, wydają się już przewidywać nałożenie ceł. Mówi się, że planuje realizować amerykańskie zamówienia ze swojej fabryki w Hanoi w Wietnamie bezcłowym, podczas gdy zamówienia na inne regiony nieobjęte taryfami USA będą nadal wysyłane z rozległych chińskich lokalizacji firmy.