Światło z lampy może leczyć wrzody – badanie

- Jul 31, 2018-

Light from lamps could treat ulcers – Study


Nowe badania wykazały, że lampa może leczyć wrzody. Badania wykazały, że światło, które daje połączenie na podczerwień i promieni UV, poprawia wrzody o 83% po trzech tygodniach bez skutków ubocznych.

Badania wykazały również, że promienie światła zabić bakterie w wrzody i zmniejszyć stan zapalny do wspomagania gojenia.

Naukowcy powiedzieli, podczas gdy takie lampy dostępne są już w szpitalach, nowych terapii, które mogą być wykorzystane w domu. Dodali, że w przeciwieństwie do istniejących metod leczenia, lampa jest tanie i praktyczne.

"Wierzymy, że technologia ta jest zmieniarka gry. Owrzodzenia może powodować wiele niepokoju pacjentów. Technologia ta jest tanie i praktyczne - to naprawdę nie zastanawiać, jak można go podawać w domu", powiedział główny autor, Dr Michael Hughes, z University of Manchester.

Badania przeprowadzono na ośmiu pacjentów z twardziną układową. Były one narażone na 32-żarówka Lampa. Twardzina układowa występuje, gdy układ odpornościowy chorego atakuje ich palców rąk i nóg.

Pacjentów miał 14 wrzody między nimi i byli narażeni na lampy na 15 minut dwa razy w tygodniu, przez 21 dni.

Czerwone i czerwone światło podczerwone w lampie jest myśl, aby zwiększyć krążenie, zwiększa zaopatrzenie rany tlenu i składników odżywczych, aby zachęcić uzdrowienie.

Naukowcy uważają również, że czerwone światło stymuluje produkcję kolaż, który pomaga nowej tkanki rosną. Lampa pochodzi z karty SIM, która umożliwia postęp pacjentów należy monitorować zdalnie.

Dr Hughes powiedział, że przyszłe możliwości. "Uważamy, że to urządzenie może być łatwo dostosowana do monitorowania wrzody zdalnie za pomocą kamer. Można również zaprogramować rozpoznawać różne części ciała, tak, że leczenie jest dokładnie,"powiedział Dr Hughes.

Ludzie z cukrzycą są bardziej narażone na ryzyko choroby wrzodowej ze względu na ich słabe krążenie. Wrzody mogą wystąpić również w obrębie kończyn dolnych, znany jako żylaki, kiedy nie się poprawnie przepływ krwi do serca, powodując, że do puli.

Stopy cukrzycowej występuje na przykład, gdy wrzody rozwijają się z małych kawałków, wprowadzenie osób cierpiących na ryzyko amputacji.