8 najlepszych opcji oświetlenia dla Twojego wymarzonego domu

- Jun 11, 2018-

Żyrandole to nie tylko wspaniałe rezydencje czy duże domy.

Czy dekorujesz swój dom? Musisz skupić się nie tylko na meblach i podłogach, ale także na oświetleniu. Podczas gdy wielu zignoruje ten aspekt wystroju domu, znaczenie oświetlenia jest najbardziej odczuwalne, gdy jest słabe. Dawno minęły czasy, kiedy oświetlenie oznaczało oświecenie domu.

Nowoczesne oświetlenie odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz, ponieważ nie tylko wzmacnia wszystko w pomieszczeniu - od mebli, poprzez podłogi i elementy wyposażenia, a także tworzy ciepłą, przytulną i funkcjonalną atmosferę w Twojej przestrzeni życiowej.

Mikita Laad Gupta, starszy projektant, Bonito Designs i Abraham Santhosh, główny projektant, Elegancia, udzielają wskazówek:

* Żyrandole: Nie są one przeznaczone tylko dla luksusowych rezydencji lub dużych domów. Żyrandol może mieć różne kształty i rozmiary. Ta oprawa może pełnić funkcję świetnego wystroju wnętrza, a nie tylko wizualnej przyjemności, ale także równomiernego rozprowadzania światła. Możesz powiesić żyrandol na środku swojego salonu i natychmiast wlejesz królewski dotyk do twojej przestrzeni.

* Lampy podłogowe: Lampy podłogowe są świetnymi opcjami, szczególnie do salonu i sypialni, ponieważ mogą z łatwością oświetlić całe pomieszczenie lub oświetlić konkretny obszar. Dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, lampy te mogą przekształcić cały wygląd pomieszczenia. Umieść je obok przytulnego kącika do czytania lub szezlongu, a lampy podłogowe nadadzą temu miejscu elegancki, dyskretny klimat.

* Wpuszczone oświetlenie: takie oświetlenie pozwala na oświetlenie tylko części pomieszczenia, które mogą być potrzebne w danym momencie. Są one zwykle stosowane w większych pomieszczeniach. Tego rodzaju oświetlenie zazwyczaj wykorzystuje żarówkę żarową, fluorescencyjną lub halogenową do oświetlenia. Ściemniacze mogą być jaśniejsze lub ciemniejsze.

* Lampy wentylatorów: to nowa koncepcja, w której zestaw świateł jest dołączony do wentylatorów sufitowych. Żarówki tych świateł są specjalnie zaprojektowane, aby przeciwstawić się wibracjom wentylatora.

* Skylight: Skylight to innowacyjny sposób wniesienia naturalnego światła do pomieszczenia. Penthousy lub pokoje dla dzieci to najlepsze miejsca do strategicznego ich wykorzystania. Mogą zamieniać pokój w jasno oświetloną przestrzeń za dnia i spokojne otoczenie w nocy.

Wiszące światła mogą podnieść wygląd Twojego pokoju i sprawić, że będzie wyglądał na ostry i nowoczesny. (Shutterstock)

* Wiszące światła: te oprawy oświetleniowe to świetny sposób na urozmaicenie atmosfery. Dobrze dobrane lampy wiszące mogą podnieść wygląd Twojego pokoju i sprawić, że będzie wyglądał na ostry i nowoczesny. Dostępne w dziwacznych wzorach i kształtach, są dostarczane z regulowanymi kablami, dzięki czemu można regulować ich wysokość.

* Lampka nocna: dodaj trochę blasku do sypialni lampą vintage lub trzcinową. Nie tylko mają one wyższy współczynnik stylu w swoim wystroju, ale również sprawiają, że pokój jest wystarczająco zachęcający, abyś mógł się zrelaksować po długim dniu w pracy.

* Światła lustrzane: Lustra odbijają światło, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa i jaśniejsza. Kiedy dodasz światło po obu stronach lustra, nastrój przestrzeni zmieni się natychmiast. Takie oprawy oświetleniowe mogą być idealne, aby Twoja łazienka lub toaletka wyglądała elegancko i przestronnie.